In English По-русски

„300 Lakes Rally“. Nematoma lenktynių virtuvės dalis

2015-08-14 12:00

Dulkėtomis trasomis su tramplinais skriejantys greiti sportiniai automobiliai, kovingai nusiteikę lenktynininkai, adrenalinas ir geros emocijos – tai tik dalis įspūdžių, kuriais jau šeštus metus iš eilės tūkstančius aistruolių apdovanojo Zarasuose vykstanti viena didžiausių ralio švenčių metuose – „300 Lakes Rally 2015“. Vis dėlto retas įsivaizduoja, kas tuo metu vyko varžybų užkulisiuose. Šiemet čia veiksmo būta kaip niekada daug.

„Ralio štabas šįkart tapo rimtu krizių valdymo centru, – apie vidinę lenktynių organizacijos virtuvę kalba varžybų direktorius Maris Simson. – Iki šiol visus penkerius metus nebūdavo problemų dėl dulkių. Priešingai – kartais išvakarėse smarkios liūtys nuniokodavo prieš kelias savaites iki renginio paruoštas ralio trasas. Dėl to tekdavo papildomai pilti žvyrą, lyginti kelius, kad neliktų lietaus paliktų išgraužų. Šįkart viskas klostėsi kitaip ir organizatorių komandai teko susidurti su naujais iššūkiais.“

Parengę iš dvylikos greičio ruožų sudarytą beveik 150 km ilgio trasą, ralio organizatoriai tikėjosi kompaktiško varžybų formato tiek dalyviams, tiek ir kasmet gausiai į Zarasus atvykstantiems žiūrovams. Vis dėlto jau pirmoji varžybų diena neapsiėjo be staigmenų.

„Vakarop kažkas tiesiog „išjungė“ vėją. Prognozės žadėjo apie poros metrų per sekundę vėjuotumą, bet realiai jo nebuvo išvis. Trasoje buvę stebėtojai su kiekvienu pravažiuojančiu automobiliu mums raportuodavo apie vis blogėjantį matomumą. Temstant kai kurie sportininkai ėmė išjunginėti automobilių šviesas, kad bent kažką įžiūrėtų, nes antraip vaizdas pro priekinį stiklą atrodydavo, lyg siena – nesimatė jokių orientyrų, dulkių debesys paslėpdavo net kelio ribas “, – pasakoja M. Simson.


[ Skaityti toliau ... ]

„300 Lakes Rally 2015“ nugalėtojų taurė iškeliauja į Estiją

2015-08-08 23:38

Netikėtumų kupiną ir vasaros karščiu bei dulkėmis dvi dienas alsavusį „300 Lakes Rally“ laimėjo svečiai iš Estijos – Siim Plangi ir Marek Sarapuu. Pirmą kartą Zarasų ir Visagino apylinkėse viešėjęs ekipažas su savuoju „Mitsubishi Lancer Evo X“ automobiliu į vienvaldžius lyderius išsiveržė iškart po varžybų starto ir šios pozicijos neužleido iki pat finišo.

Zarasuose jautėsi lyg namie

Debiutantai savo meistriškumu ir taikliai pasirinkta lenktynių taktika pranoko pernykštį „300 ežerų ralio“ nugalėtoją Janį Vorobjovą. Latvis pilotas su šturmanu Andriu Malnieku užėmė trečią vietą. Tarp kaimynų estų ir latvių antroje vietoje įsitvirtino greičiausias mūsų šalies atstovų ekipažas – broliai Vaidotas ir Žygimantas Žalos.

[ Skaityti toliau ... ]

„300 Lakes Rally“ greičio ruožai pareikalavo lenktynininkų duoklės

2015-08-08 14:56

Įtampa ralyje auga ir ne visi ją atlaiko, o už klaidas tenka susimokėti brangiai. Vien per antrąją ralio dieną dėl techninių gedimų ir avarijų pasitraukė jau 12 ekipažų.

Dėl avarijų ir techninių gedimų ralį anksčiau laiko baigė aštuoniolika ekipažų. Tarp jų ir šios nuotraukos herojai – svečiai iš Rusijos – Igor Bulantsev ir Marina Danilova. 11 numeriu pažymėtą geltoną „Mitsubihi Lancer Evo X" pilotavęs ekipažas posūkyje apmaudžiai išlėkė iš trasos ir vertėsi iškart po 8 greičio ruožo finišo.

Dėl techninių automobilių gedimų teko iš kovos pasitraukti ir lyderiais laikytiems lietuvių lenktynininkams Ramūnui Čapkauskui su Giedriumi Notkumi.


„300 Lakes Rally“ dalyviai nuotaikingai pasakoja apie sutrumpintą varžybų trasą

2015-08-08 10:43


[ Skaityti toliau ... ]

Eiti į puslapį       >>  
Ralio informacinis partneris


Ralio saugaRalio alyvaLažybų bendrovėŠventinį fejerverką dovanojaRalio radijasRalio televizijaRalio rėmėjai
Ralio data
2015.08.06-08

Ralio miestai

Ralio mecenatas
Ralio automobilis

Šventinį koncertą pristatoRalio draugaiRenginio organizatoriai